Sağlamlıq

Səhiyyə Nazirliyindən alınıb TƏBİB-ə veriləcək xəstəxanaların - SİYAHISI

Səhiyyə Nazirliyindən alınıb TƏBİB-ə veriləcək xəstəxanaların - SİYAHISI | FED.az
08:59 18 Aprel 2019

Nazirlər Kabineti “Tibbi Ərazi Bölmələrinin İdarəetmə Birliyi” (TƏBİB) publik hüquqi şəxsin tabeliyindəki tibb müəssisələrinin Siyahısı”nı təsdiq edib.
FED.az xəbər verir ki, 2020-ci il yanvarın 1-dən qüvvəyə minən qərara əsasən aşağıdakı tibb müəssisələri TƏBİB-in tabeliyinə keçəcək. 

Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2019-cu il 12 aprel tarixli 163 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmişdir.

“Tibbi Ərazi Bölmələrinin İdarəetmə Birliyi” publik hüquqi şəxsin tabeliyindəki tibb müəssisələrinin S İ Y A H I S I

 

  1. Elmi tədqiqat institutları
    1. B.Ə.Eyvazov adına Elmi-Tədqiqat Hematologiya və Transfuziologiya İnstitutu
      1. Mərkəzi Qan Bankının Gəncə bölməsi
      2. Mərkəzi Qan Bankının Şəki bölməsi
      3. Mərkəzi Qan Bankının Quba bölməsi
      4. Mərkəzi Qan Bankının Sumqayıt bölməsi
      5. Mərkəzi Qan Bankının Lənkəran bölməsi
      6. Mərkəzi Qan Bankının Bərdə bölməsi
      7. Mərkəzi Qan Bankının Şirvan bölməsi
      8. Mərkəzi Qan Bankının Mingəçevir bölməsi
    2. K.Y.Fərəcova adına Elmi-Tədqiqat Pediatriya İnstitutu
    3. Akademik C.M.Abdullayev adına Elmi-Tədqiqat Kardiolo-giya İnstitutu
    4. V.Y.Axundov adına Elmi-Tədqiqat Tibbi Profilaktika İnstitutu
    5. Elmi-Tədqiqat Ağciyər Xəstəlikləri İnstitutu
    6. Elmi-Tədqiqat Mamalıq və Ginekologiya İnstitutu
    7. Elmi-Tədqiqat Travmatologiya və Ortopediya İnstitutu

 

  1. Tibbi mərkəzlər və birliklər
    1. M.A.Topçubaşov adına Elmi Cərrahiyyə Mərkəzi
    2. Xüsusiləşdirilmiş Angioloji Mərkəzi
    3. Respublika Perinatal Mərkəzi
    4. Respublika Uşaq Stomatoloji Mərkəzi
    5. Respublika Narkoloji Mərkəzi
    6. Respublika Endokrinoloji Mərkəz
    7. Siyəzən Müalicə-Diaqnostika Mərkəzi
    8. Lənkəran Müalicə-Diaqnostika Mərkəzi
    9. Şirvan Müalicə Diaqnostika Mərkəzi
    10. Qəbələ Müalicə-Diaqnostika Mərkəzi
    11. Füzuli Müalicə-Diaqnostika Mərkəzi
    12. Quba Müalicə-Diaqnostika Mərkəzi
    13. Qazax Müalicə-Diaqnostika Mərkəzi
    14. Bərdə Müalicə-Diaqnostika Mərkəzi
    15. Cəlilabad Müalicə-Diaqnostika Mərkəzi
    16. Zaqatala Müalicə-Diaqnostika Mərkəzi
    17. Şamaxı Müalicə-Diaqnostika Mərkəzi
    18. Tovuz Hemodializ və Diaqnostika Mərkəzi

 

  1. Stasionar müəssisələr
    1. Akademik M.Ə.Mirqasımov adına Respublika Klinik Xəstəxanası
    2. Respublika Uşaq Klinik Xəstəxanası
    3. Müharibə Veteranları Respublika Xəstəxanası
    4. Akademik Mirməmməd Cavadzadə adına Respublika Kliniki Uroloji Xəstəxanası
    5. 1 nömrəli Respublika Psixiatriya Xəstəxanası

3.6. 1 nömrəli Respublika Psixiatriya Xəstəxanası nəzdində Müalicə istehsalat Əmək Emalatxanası

  1. 2 nömrəli Ağdam rayonlararası Psixiatriya Xəstəxanası
  2. “Azərsutikinti” Xəstəxanası
  3. Neyrocərrahlıq Xəstəxanası
  4. Respublika Dəri-Zöhrəvi Dispanseri
  5. Tibbi Reabilitasiya Xəstəxanası
  6. Psixi Sağlamlıq Mərkəzi

 

  1. Ambulator-poliklinika müəssisələri
    1. Yazıçılar Poliklinikası

 

  1. Təcili tibbi yardım müəssisələri
    1. Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Stansiyası (TTTYS)
      1. TTTYS-nin Konsultativ bölməsi (sanaviasiya)
      2. TTTYS-nin Şirvan Regional Məntəqəsi
      3. TTTYS-nin Salyan Regional Məntəqəsi
      4. TTTYS-nin Masallı Regional Məntəqəsi
      5. TTTYS-nin İmişli Regional Məntəqəsi
      6. TTTYS-nin Kürdəmir Regional Məntəqəsi
      7. TTTYS-nin Yevlax Regional Məntəqəsi
      8. TTTYS-nin Gəncə Regional Məntəqəsi
      9. TTTYS-nin Şəmkir Regional Məntəqəsi

5.1.10. TTTYS-nin Qazax Regional Məntəqəsi

5.1.11. TTTYS-nin Şəki Regional Məntəqəsi

5.1.12. TTTYS-nin Şamaxı Regional Məntəqəsi

5.1.13. TTTYS-nin Siyəzən Regional Məntəqəsi

5.1.14. TTTYS-nin Avtobazası

 

  1. Digər qurumlar
    1. İnformatika və Statistika İdarəsi
    2. Səhiyyənin İnformasiyalaşdırılması Mərkəzi
    3. Xüsusi Tibbi Təchizat Bazası

 

  1. Bakı şəhəri üzrə
    1. Bakı Şəhər Baş Səhiyyə İdarəsi
    2. A.H.Kazımov adına 1 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    3. 2 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    4. M.Hüseynov adına 3 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    5. 4 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    6. 5 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    7. 6 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    8. 7 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    9. 8 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    10. 9 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    11. 10 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    12. 11 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    13. 12 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    14. 13 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    15. 15 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    16. 16 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    17. 17 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    18. 18 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    19. 19 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    20. 20 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    21. 21 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    22. 22 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    23. 23 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    24. 24 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    25. 25 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    26. 26 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    27. 27 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    28. 28 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    29. 29 nömrəli Tələbə Poliklinikası
    30. 30 nömrəli Tələbə Poliklinikası
    31. 32 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    32. 33 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    33. 34 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    34. 35 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    35. 36 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    36. 37 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    37. 38 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    38. 39 nömrəli Şəhər Poliklinikası
    39. 1 nömrəli Uşaq Poliklinikası
    40. 2 nömrəli Uşaq Poliklinikası
    41. 3 nömrəli Uşaq Poliklinikası
    42. 4 nömrəli Uşaq Poliklinikası
    43. M.N.Qəmbərov adına 5 nömrəli Uşaq Poliklinikası
    44. 6 nömrəli Uşaq Poliklinikası
    45. 7 nömrəli Uşaq Poliklinikası
    46. 8 nömrəli Uşaq Poliklinikası
    47. 9 nömrəli Uşaq Poliklinikası
    48. 10 nömrəli Uşaq Poliklinikası
    49. 11 nömrəli Uşaq Poliklinikası
    50. 12 nömrəli Uşaq Poliklinikası
    51. 13 nömrəli Uşaq Poliklinikası
    52. 14 nömrəli Uşaq Poliklinikası
    53. 15 nömrəli Uşaq Poliklinikası
    54. 16 nömrəli Uşaq Poliklinikası
    55. 17 nömrəli Uşaq Poliklinikası
    56. 19 nömrəli Uşaq Poliklinikası
    57. 20 nömrəli Uşaq Poliklinikası
    58. 21 nömrəli Uşaq Poliklinikası
    59. 22 nömrəli Uşaq Poliklinikası
    60. 1 nömrəli Tələbə Poliklinikası
    61. 2 nömrəli Tələbə Poliklinikası
    62. 3 nömrəli Tələbə Poliklinikası
    63. Azərbaycan Tibb Universitetinin Tələbə Poliklinikası
    64. 1 nömrəli Qadın Məsləhətxanası
    65. 2 nömrəli Qadın Məsləhətxanası
    66. 3 nömrəli Qadın Məsləhətxanası
    67. 7 nömrəli Qadın Məsləhətxanası
    68. 9 nömrəli Qadın Məsləhətxanası
    69. 10 nömrəli Qadın Məsləhətxanası
    70. 30 nömrəli Ambulatoriya
    71. 1 nömrəli Uşaq Stomatoloji Poliklinikası
    72. 2 nömrəli Uşaq Stomatoloji Poliklinikası
    73. 3 nömrəli Uşaq Stomatoloji Poliklinikası
    74. 4 nömrəli Uşaq Stomatoloji Poliklinikası
    75. Ə.D.Məlikov adına 6 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    76. 7 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    77. 9 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    78. 10 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    79. 11 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    80. 12 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    81. 13 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    82. 14 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    83. 15 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    84. 16 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    85. 17 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    86. 18 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    87. 19 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    88. 21 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    89. 22 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    90. 23 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    91. 24 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    92. 26 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    93. 28 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    94. 29 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    95.  31 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    96.  32 nömrəli Birləşmiş Şəhər Xəstəxanası
    97.  Kliniki Tibbi Mərkəz
    98.  M.Ə.Əfəndiyev adına 2 nömrəli Şəhər Klinik Xəstəxanası
    99.  3 nömrəli Şəhər Klinik Xəstəxanası
    100.  5 nömrəli Şəhər Klinik Xəstəxanası
    101.  8 nömrəli  Şəhər Xəstəxanası
    102.  Uşaq Bərpa Müalicə Mərkəzi
    103.  4 nömrəli Birləşmiş Uşaq Xəstəxanası
    104.  8 nömrəli Birləşmiş Uşaq Xəstəxanası
    105.  Z.Bayramov adına 9 nömrəli Birləşmiş Uşaq Xəstəxanası
    106.  Ə.Qarayev adına 2 nömrəli Klinik Uşaq Xəstəxanası
    107.  3 nömrəli Uşaq Xəstəxanası
    108.  6 nömrəli Uşaq Klinik Xəstəxanası
    109.  1 nömrəli Uşaq Yoluxucu Xəstəliklər Xəstəxanası
    110.  5 nömrəli Uşaq Yoluxucu Xəstəliklər Xəstəxanası
    111.  7 nömrəli Uşaq Yoluxucu Xəstəliklər Xəstəxanası
    112.  Uşaq Nevroloji Xəstəxanası
    113.  Psixonevroloji Uşaq Evi
    114.  11 nömrəli Uşaq Vərəm Xəstəxanası
    115.  1 nömrəli Vərəm Əleyhinə Dispanser
    116.  2 nömrəli Vərəm Əleyhinə Dispanser
    117.  3 nömrəli Vərəm Əleyhinə Dispanser
    118.  4 nömrəli Vərəm Əleyhinə Dispanser
    119.  5 nömrəli Vərəm Əleyhinə Dispanser
    120.  6 nömrəli Xüsusiləşdirilmiş Vərəm Xəstəxanası
    121.  8 nömrəli Xüsusiləşdirilmiş Vərəm Xəstəxanası
    122.  9 nömrəli Xüsusiləşdirilmiş Vərəm Xəstəxanası
    123.  7 nömrəli Vərəm Əleyhinə Dispanser
    124.  1 nömrəli Dəri-Zöhrəvi Dispanseri
    125.  2 nömrəli Dəri-Zöhrəvi Dispanseri
    126.  3 nömrəli Uşaq Dəri-Zöhrəvi Dispanseri
    127.  2 nömrəli Klinik Psixiatriya Xəstəxanası
    128.  Bakı Şəhər Narkoloji Dispanseri
    129.  2 nömrəli Doğum Evi
    130.  3 nömrəli Doğum Evi
    131.  4 nömrəli Doğum Evi
    132.  5 nömrəli Klinik Doğum Evi
    133.  7 nömrəli Doğum Evi
    134.  Zığ Sağlamlıq Mərkəzi
    135.  Xocasən Sağlamlıq Mərkəzi
    136.  Kürdəxanı Sağlamlıq Mərkəzi
    137.  Zabrat Müalicə-Diaqnostika Mərkəzi
    138.  Zirə Müalicə-Diaqnostika Mərkəzi
    139.  Bakı şəhəri 1 nömrəli Körpələr Evi
    140.  Bakı şəhər Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Stansiyası
    141. Təcili Yardım Avtobazası

 

  1. Abşeron rayonu üzrə
    1. Abşeron Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Abşeron Rayon Poliklinikası
    3. Abşeron Rayon Uşaq Poliklinikası
    4. Saray qəsəbə xəstəxanası
    5. Qobu qəsəbə xəstəxanası
    6. Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

Aşağı Güzdək

Masazır

Ceyranbatan

Mehdiabad

Digah

Məmmədli

Fatmayı

Novxanı

Güzdək

Pirəkəşkül

Hökməli

 

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Görədil

Qobustan

 

 

  1.  Ağcabədi rayonu üzrə
    1. Ağcabədi Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Hindarx qəsəbə xəstəxanası
    3. Qaravəlli kənd sahə xəstəxanası
    4. Aran kənd sahə xəstəxanası
    5. Boyat kənd sahə xəstəxanası
    6. Sarıcalı kənd sahə xəstəxanası
    7. Kənd həkim məntəqələri:

 

Aşağı Avşar

Qiyaməddinli

Avşar

Mehrablı

Bala Kəhrizli

Minaxorlu

Gələbədin

Muğanlı

Hacıbədəlli

Pərioğlular

Hüsülü

Rəncbərlər

Xocavənd

Salmanbəyli

Kəbirli

Şənlik

Kürdlər

Təzəkənd

Qaradolaq

 

 

 

 
  1. Kənd tibb məntəqələri:

 

Ağabəyli

Yuxarı Qiyaməddinli

Aran (Nasos-1 yaşayış sahəsi)

Mehrablı (Meşəçilik yaşayış sahəsi)

Aran (Nasos-2 yaşayış sahəsi)

Mirzəhaqverdili

Arazbar

Nəcəfqulubəyli

Biləyən

Poladlı

Böyük Kəhrizli

Sarvanlar

Cəfərbəyli

Şahsevən

Göyük

Şərəfxanlı

Hacılar

Şotlanlı

Xocavənd

Taynaq

İmamqulubəyli

Təzəkənd

Qaraxanlı

Yeni Qaradolaq

 

 

  1. Ağdam rayonu üzrə
    1. Ağdam Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Doğum Evi
    3. Ağciyər Xəstəlikləri Dispanseri
    4. Göz Xəstəxanası
    5. Uşaq Xəstəxanası
    6. Dəri-Zöhrəvi Dispanseri
    7. Ruhi Əsəb Dispanseri
    8. Təcili Yardım Stansiyası
    9. Mahrızlı kənd xəstəxanası
    10. Xındırıstan kənd xəstəxanası
    11. Çəmənli kənd xəstəxanası
    12. Üçoğlan kənd xəstəxanası
    13. Quzanlı qəsəbə xəstəxanası
    14. Qərvənd kənd xəstəxanası
    15. Boyəhmədli kənd xəstəxanası
    16. Mərzili kənd xəstəxanası
    17. Güllücə kənd xəstəxanası
    18. Xaçınçay kənd xəstəxanası
    19. Novruzlu kənd xəstəxanası
    20. Gülablı kənd xəstəxanası
    21. Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

Atçılıq

Ətyeməzli

Bağbanlar

Göytəpə

Ergi

Xıdırlı

Əfətli

İsmayılbəyli

Əhmədağalı

Keşdazlı

Əhmədavar

Qaradağlı

Əliağalı

Qasımlı

Qiyaslı

Sarhacılı

Maqsudlu

Sarıcalı

Manik

Saybalı

Muğanlı

Seyidli

Nəmirli

Şıxbabalı

Papravənd

Yusifcanlı

 

 

  1. Kənd tibb məntəqələri:

 

2 nömrəli şöbə

Kürdlər

Abdal

Qalayçılar

Abdunlu

Qaradağlı

Açarlı

Qaraqaşlar

Alıbəyli

Qaraqaşlar

Ayaq Qərvənd

Qarapirimli

Gül Baharlı

Qarazeynallı

Baharlı

Qəhrəmanbəyli

Ballılar

Qızıllı

Baş Güneypəyə

Qullar

Bəşirlər

Məmmədbağırlı

Böyükbəyli

Mirəşelli

Cavahirli

Mollalar

Cinli

Mollalar

Çıraqlı

Muğanlı

Çuxurməhlə

Orta Güneypəyə

Çullu

Orta Qışlaq

Çullu

Orta Qışlaq

Dadaşlı

Paşabəyli

Evoğlu

Pirzadlı

Eyvazlı

Poladlı

Hacımədətli

Rzalar

Hacıturalı

Salahlı

Həsənağalı

Sarıcalı

Xaçındərbənd

Sarıçoban

Xatonbəyli

Sırxavənd

İkinci Yüzbaşılı

Sofulu

İlxıçılar

Suma

İmamqulubəyli

Şelli

İsalar

Şıxlar

Kəlbahüseynli

Şirvanlı

Kəngərli

Şişpapaqlılar

Kiçikli

Şotlanlı

Kolqışlaq

Şurabad

Kosalar

Şükürlü

Küdürlü

Tağıbəyli

Talışlar

Usublu

Tərneft

Yeni Qaralar

Təzəkənd

Yuxarı Yüzbaşılı

Tükəzbanlı

Zəngişalı

Umudlu

 

 

 

  1.  “Ağdaş Rayon Mərkəzi Xəstəxanası” publik hüquqi şəxs
  2.  Ağstafa rayonu üzrə
    1.  Ağstafa Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2.  Muğanlı kənd sahə xəstəxanası
    3.  Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

Aşağı Göycəli

Köçvəlili

Aşağı Kəsəmən

Qıraq Kəsəmən

Böyük Kəsik

Qırılı

Dağ Kəsəmən

Pirili

Düzqışlaq

Poylu

Eynallı

Sadıqlı

Göycəli

Saloğlu

Xətai

Tatlı

Köçəsgər

Vurğun

 

 

  1.  Kənd və qəsəbə tibb məntəqələri

 

Ceyrançöl

Qarayazı

Həsənsu

Mollacəfərli

Həzi Aslanov

Poylu qəsəbə

Xılxına

Soyuqbulaq

Kolayır

Soyuqbulaqlar

Kolxəlfəli

Yaradullu

Köhnəqışlaq

Zəlimxan

Qarahəsənli

 

 

 

  1. Ağsu rayonu üzrə
    1. Ağsu Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Kalva kənd sahə xəstəxanası
    3. Kənd həkim məntəqələri

 

Bico

İlxıçı

Bozavand

Kəndoba

Çaparlı

Qaraqoyunlu

Çiyni

Qəşəd

Ərəbmehdibəy

Növcü

Ərəbuşağı

Padar

Gəgəli

Rəhimli

Xanbulaq

 

 

 

 
  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Abasxanlı

Elabad

Ağabəyli

Ərəbsarvan

Ağalarbəyli

Göydəlləkli

Aratlı Curuğlu

Xəlilli

Cəlayir

Ləngəbiz

Muradlı

Pirhəsənli

Musabəyli

Şahbəyli

Nəmirli

Təklə

Nuran

Yenilik

Padarqışlaq

 

 

 

 
  1. Astara rayonu üzrə
    1. Astara Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Asxanakəran kənd sahə xəstəxanası
    3. Pəlikəş kənd sahə xəstəxanası
    4. Kijəbə qəsəbə sahə xəstəxanası
    5. Pensər kənd sahə xəstəxanası
    6. Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

Artupa

Suparibağ

Ərçivan

Şahağac

Hamoşam

Şiyəkəran

Kakalos

Şuvi

Ojakəran

Təngərüd

Siyaku

 

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Anbuba

Seləkəran

Bala Şahağac

Səncərədi

Burzubənd

Sığaloni

Kolatan

Sım

Maşxan

Siyətük

Məsçitməhəllə

Şümrüd

Miki

Çayoba

Motalayataq

Toradi

Ojakəran (Lovayn yaşayış sahəsi)

Vaqo

Ovala

Züngüləş

Rinə

 

 

 

  1. Balakən rayonu üzrə
    1. Balakən Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Qabaqçöl qəsəbə sahə xəstəxanası
    3. Kənd həkim məntəqələri:

 

Gərəkli

Qazma

Hənifə

Qullar

İtitala

Mahamalar

Katex

Sarıbulaq

Kortala

Talalar

Qasbinə

Tülü

Qaysa

Yeni Şərif

 

 

 
  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Bedağar

Qazbölük

Beretbinə

Mazımçay

Cillik

Meşəşambul

Gülüzanbinə

Poştbinə

Hetovlar

Roçəhməd

Xalatala

Şambul

İsaxlıgirmə

Şambulbinə

Qaracabinə

Şərif

 

 

  1. Beyləqan rayonu
    1. Beyləqan Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Birinci Şahsevən kənd sahə xəstəxanası
    3. Dünyamalılar kənd sahə xəstəxanası
    4. Təzəkənd kənd sahə xəstəxanası
    5. Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

Aşağı Çəmənli

Qəhrəmanlı

Birinci Aşıqlı

Milabad

Bünyadlı

Örənqala

Eyvazalılar

Şərq

Əhmədli

Tatalılar

Əlinəzərli

Türklər

İkinci Şahsevən

Yuxarı Aran

Kəbirli

 

 

 

  1. Kənd və qəsəbə tibb məntəqələri:

 

Aşıqalılar

Qaradağlı

Bahar

Qaralılar

Baharabad

Mayak

Bolsulu

Mil

Əmirzeydli

Sarısu

Gödəklər

Şəfəq

Günəş

Yeni Mil

İkinci Aşıqlı

Yuxarı Çəmənli

İmamverdili

Yuxarı Kəbirli

 

 

  1. Bərdə rayonu üzrə
    1. Bərdə Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Birləşmiş Uşaq Xəstəxanası
    3. Doğum Evi
    4. Vərəm Əleyhinə Xəstəxana
    5. Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Stansiyası
    6. Əyricə kənd sahə xəstəxanası
    7. Ləmbəran kənd sahə xəstəxanası
    8. Həsənqaya kənd sahə xəstəxanası (Balabəyli)
    9. Kolayır kənd sahə xəstəxanası
    10. Mirzəcəfərli kənd sahə xəstəxanası
    11. Kənd həkim məntəqələri

 

Alaçadırlı

Qazıqurdalı

Alpout

Mehdixanlı

Böyük Göyüşlü

Məmmədli

Əmirli

Mollalı

Gərənə

Mustafaağalı

Güloğlular

Nazırlı

Hacallı

Otuzikilər

Xanərəb

Samuxlu

Xəsili

Soğanverdilər

Kələntərli

Şirvanlı

Kətəlparaq

Tumaslı

Kürdborakı

Uğurbəyli

Qaradəmirçi

Yeni Daşkənd

Qaradırnaq

Zümürxan

Qarayusifli

 

 

 

  1. Kənd tibb məntəqələri:

 

Arabaçılar

Köbərkənd

Bala Göyüşlü

Körpüsındıran

Bala Qacar

Qaradağlı

Bəcirəvan

Qarağacı

Birinci Qaradəmirçi

Qaraqoyunlu

Cəyirli

Qaratəpə

Cumalar

Qasımbəyli

Çələbilər

Birinci Qazaxlar

Darğalar

Qazaxlar

Dəymədağıldı

Qəhrəmanlı

Divanlı

Qullar

Əliyanlı

Lək

Ərəblər

Mehdili

Gülgəzli

Məşədiibişli

Hacıbəyli

Mirzalıbəyli

Hacılar

Mirzəxan Qaraqoyunlu

Hacılı

Mollagüllər

Hüseynbəyli

Mollaisalar

Xanağalı

Muğanlı

Xanxanımlı

Nazırlı

İmamqulubəyli

Nəcəfqulubəyli

Piyadalar

Şorəlli

Saatlı

Türkmən

Şahvəlilər

Vəliuşağı

Şatırlı

 

 

 

  1. Biləsuvar rayonu üzrə
    1. Biləsuvar Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Uşaq Xəstəxanası
    3. Xırmandalı kənd sahə xəstəxanası
    4. Kənd həkim məntəqələri:

 

Ağalıkənd

İsmətli

Ağayrı

Nərimankənd

Aşağı Cürəli

Nəsimi

Bağbanlar

Ovçubərə

Bəydili

Səmədabad

Dərvişli

Təzəkənd

Əsgərabad

Zəhmətabad

 

 

  1. Kənd tibb məntəqələri:

 

Çaylı

Günəşli

Çinarlı

Yuxarı Ağalı

Əliabad

Yuxarı Cürəli

 

 

 
  1. Cəlilabad rayonu üzrə
    1. Cəlilabad Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Göytəpə şəhər xəstəxanası
    3. Göytəpə şəhər uşaq xəstəxanası
    4. Birləşmiş Uşaq Xəstəxanası
    5. Vərəm Əleyhinə Xəstəxana
    6. Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Stansiyası
    7. Üçtəpə kənd sahə xəstəxanası
    8. Ləkin kənd sahə xəstəxanası
    9. Şiləvəngə kənd sahə xəstəxanası
    10. Kənd həkim məntəqələri:

 

Adnalı

Xanəgah

Ağdaş

Xəlilabad

Alar

Kazımabad

Astanlı

Komanlı

Cəlayir

Kövüzbulaq

Cəngan

Qarakazımlı

Əliqasımlı

Qarazəncir

Gülməmmədli

Maşlıq

Günəşli

Məlikqasımlı

Hamarqışlaq

Muğan

Privolnoye

Şabanlı

Sabirabad

Şorbaçı

Seyidbazar

Çəmənli

Sərhədabad

Uzuntəpə

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Abazallı

Həziabad

Abışabad

Xəlilli

Ağusəm

İncilli

Alaşar

İnili

Babaxanlı

Soyuqbulaq

Babalı

Kürdlər

Güneyli

Məmmədrzalı

Bəcirəvan

Mikayıllı

Bədirli

Mirzəli

Boyxanlı

Novruzallı

Buravar

Pərdi

Çinar

Sadatlı

Çünəxanlı

Soltankənd

Çünzəli

Söyüdlü

Dostallı

Suluçeşmə

Dövlətalıbəyli

Şatırlı

Əliabad

Şıxlar

Fərzili

Təklə

Fətullaqışlaq

Zəhmətabad

Hacıcavadlı

Zopun

 

 

  1. Daşkəsən rayonu üzrə
    1. Daşkəsən Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Qabaqtəpə kənd sahə xəstəxanası
    3. Dəstəfur kənd sahə xəstəxanası
    4. Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

Bayan

Quşçu

Xoşbulaq

Yuxarı Daşkəsən

Qaraqullar

 

 

 

  1.  Kənd və qəsəbə tibb məntəqələri:

 

Alaxançallı

Daşkəsən qəsəbə

Alunitdağ

Əhmədli

Astaf

Əmirvar

Aşağı Daşkəsən

Əmirvar (Əhmədli yaşayış sahəsi)

Çanaqçı

Gurbulaq

Çıraqlı

Kəmərqaya

Çovdar

Təzəkənd

Qıyıqlı

Zağalı

Mədənçilər

Zəylik

Mollahəsənli

Zinzahal

Muşavaq

Zivlan

Şahvələdli

 

 

 

  1. Cəbrayıl rayonu üzrə
    1. Cəbrayıl Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Böyük Mərcanlı kənd xəstəxanası
    3. Soltanlı kənd xəstəxanası
    4. Mahmudlu kənd xəstəxanası
    5. Quycaq kənd xəstəxanası
    6. Balyand kənd xəstəxanası
    7. Dağ Tumas kənd xəstəxanası
    8. Karxulu rayonlararası vərəm əleyhinə dispanser
    9. Kənd və qəsəbə həkim ambulatoriyaları:

 

Alıkeyxalı

Maralyan

Horovlu

Mehdili

Hovuslu

Minbaşılı

Xudafərin qəsəbə Su

Şahvəlli

Elektrik Stansiyası

Şıxalığalı

Qumlaq

Yuxarı Mərcanlı

Cocuq Mərcanlı

 

 

  1.  Feldşer-mama məntəqələri:

 

 

Alıkeyxalı

Həsənqaydı

Aşağı Sirik (su tökülən)

Xələfli

Cəfərabad

Xudafərin

 

Karxulu

Çaxırlı

Kavdar

Çapanı

Kənd Mahmudlu

Çərəkən

Qalacıq

Çullu

Qaracallı

Dağ Maşanlı

Qazanzəmi

Dağtuması

Qışlaq

Daş Veysəlli

Qovşudlu

Daşkəsən

Quşçular

Dəmşalaq

Məzrə

Doşulu

Mirək

Əmirvarlı

Niftalılar

Fuğanlı

Niyazqullar

Göyərçin Veysəlli

Nüsüs

Hacı İsaqlı

Nüzgar

Hacılı

Papı

Hasanlı

Sarıcallı

Sofulu

Sədi

Söyüdlü

Tinli

Süleymanlı

Tulus

Şəybəy

Yuxarı Maralyan

Şıxlar

Yuxarı Məzrə

 

Yuxarı Sirik

 
  1. Karxulu kolxoz doğum evi
  2. Niyazqulular kolxoz doğum evi
  3. 1 nömrəli sahə xəstəxanası
  4. 7 nömrəli qəsəbə poliklinikası
  5. Əlisoltanlı fin evi həkim ambulatoriyası
  6. Güdəcühür fin evi həkim ambulatoriyası
  7. 8 nömrəli qəsəbə həkim ambulatoriyası
  8. 9 nömrəli qəsəbə həkim ambulatoriyası
  9. 1 nömrəli tibb məntəqəsi
  10. 2 nömrəli tibb məntəqəsi
  11. 4 nömrəli tibb məntəqəsi
  12. 5 nömrəli tibb məntəqəsi
  13. 6 nömrəli tibb məntəqəsi
  14. 11 nömrəli tibb məntəqəsi

 

  1. Şabran rayonu üzrə
    1. Şabran Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Ağalıq kənd sahə xəstəxanası
    3. Kənd həkim məntəqələri:

 

Ağbaş

Pirəbədil

Çölquşçu

Rəhimli

Dəvəçikənd

Uzunboyad

Əmirxanlı

Zeyvə

Gəndov

 

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Aygünlü

Məliklər

Çaraq

Mollakamallı

Çayqaraqaşlı

Padar

Çuxurazəmi

Pirəmsən

Dağ Bilici

Sincanboyad

Düz Bilici

Söhbətli

Günəşli

Sumağava

Xəlfələr

Şahnəzərli

Xəlilli

Taxtalar

Qələgah

Təzəkənd

Qorgan

 

 

 

 
  1. Füzuli rayonu üzrə
    1. Füzuli Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Uşaq Xəstəxanası
    3. Böyük Bəhmənli kənd xəstəxanası
    4. Horadiz şəhər xəstəxanası
    5. Göz Xəstəxanası
    6. Vərəm Əleyhinə Dispanser
    7. Dəri-Zöhrəvi Dispanser
    8. Qarakollu kənd xəstəxanası
    9. Horadiz kənd xəstəxanası
    10. Böyük Bəhmənli kənd xəstəxanası
    11. Əhmədbəyli kənd xəstəxanası
    12. Qayıdış (Aranqala) qəsəbə xəstəxanası
    13. Alxanlı kənd xəstəxanası
    14. Aşağı Seyidəhmədli kənd xəstəxanası
    15. Qaraxanbəyli kənd xəstəxanası
    16. Üçüncü Zobucuq qəsəbə xəstəxanası
    17. Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

Arayatlı

Qoçəhmədli

Aşağı Yağlıvənd

Merdinli

Aybasanlı

Pirəhmədli

Babı

Yuxarı Dilağarda

Bala Bəhmənli

Yuxarı Əbdürrəhmanlı

Əhmədallar

Yuxarı Kürdmahmudlu

Gecəgözlü

Yuxarı Seyidəhmədli

Kərimbəyli

Yuxarı Yağlıvənd

Qacar

 

 

 

 23.18. Kənd tibb məntəqələri:

 

Araz Dilağarda

Ələsgərli

Araz Zərgər

Gorazıllı

Arış

Gövşad

Aşağı Əbdürrəhmanlı

Güzlək

Aşağı Kurdmahmudlu

Horadiz Dördlər

Aşağı Mollaməhərrəmli

Xatınbulaq

Aşağı Rəfədinli

Xələfşə

Aşağı Veysəlli

İkinci Mahmudlu

Birinci Mahmudlu

Kürdlər

Cuvarlı

Qaradağlı

Çimən

Qarğabazar

Dədəli

Qazaxlar

Dördlər

Qərvənd

Dövlətyarlı

Qobu Dilağarda

Qorqan

Şıxlı

Mandılı

Şükürbəyli

Mirzəcamallı

Üçbulaq

Mirzənağılı

Üçüncü Mahmudlu

Mollavəli

Yal Pirəhmədli

Musabəyli

Yuxarı Mollaməhərrəmli

Seyidmahmudlu

Yuxarı Rəfədinli

Səngər

Yuxarı Veysəlli

Şəkərcik

Zərgər

 

 

23.19. Fin evi həkim ambulatoriyası

  1. 1 nömrəli Qayıdış həkim ambulatoriyası
  2. 2 nömrəli Qayıdış həkim ambulatoriyası
  3. 3 nömrəli Qayıdış həkim ambulatoriyası
  4. 4 nömrəli Qayıdış həkim ambulatoriyası
  5. 5 nömrəli Qayıdış həkim ambulatoriyası
  6. 6 nömrəli Qayıdış həkim ambulatoriyası
  7. 7 nömrəli Qayıdış həkim ambulatoriyası
  8. Birinci Zobucuq qəsəbə həkim ambulatoriyası
  9. Üçüncü Zobucuq qəsəbə həkim ambulatoriyası
  10. Dördüncü Zobucuq qəsəbə həkim ambulatoriyası
  11. Beşinci Zobucuq qəsəbə həkim ambulatoriyası

 

  1. Gəncə şəhəri üzrə
    1. Gəncə Şəhər Səhiyyə İdarəsi
    2. Abbas Səhhət adına 1 nömrəli Şəhər Xəstəxanası
    3. 2 nömrəli Şəhər Xəstəxanası
    4. Akademik Z.Məmmədov adına Təcili Tibbi Yardım Xəstəxanası
    5. 1 nömrəli Birləşmiş Uşaq Xəstəxanası
    6. 2 nömrəli Birləşmiş Uşaq Xəstəxanası
    7. Gəncə Regional Perinatal Mərkəzi
    8. 1 nömrəli Doğum Evi
    9. Yoluxucu Xəstəliklər Xəstəxanası
    10. Endokrinoloji Xəstəxana
    11. Ü.Musabəyli adına Oftalmoloji Xəstəxana
    12. Kardioloji Xəstəxana
    13. Vərəm Əleyhinə Xəstəxana
    14. Psixiatriya Xəstəxanası
    15. Narkoloji Dispanser
    16. Körpələr Evi
    17. Psixo-nevroloji Dispanser
    18. 1 nömrəli Şəhər Poliklinikası

24.19. 2 nömrəli Şəhər Poliklinikası

  1. 3 nömrəli Şəhər Poliklinikası
  2. 5 nömrəli Şəhər Poliklinikası
  3. 6 nömrəli Şəhər Poliklinikası
  4. 1 nömrəli Uşaq Poliklinikası
  5. 2 nömrəli Uşaq Poliklinikası
  6. 3 nömrəli Uşaq Poliklinikası
  7. 4 nömrəli Uşaq Poliklinikası
  8. Müharibə və Əmək Veteranları Poliklinikası
  9. Uşaq Stomatoloji Poliklinikası
  10. Qadın Məsləhətxanası
  11. Təcili Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Stansiyası
  12. Mərkəzləşdirilmiş tibbi avtomaşınlar qarajı

 

  1. Gədəbəy rayonu üzrə
    1. Gədəbəy Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Çay Rəsullu kənd sahə xəstəxanası
    3. Slavyanka kənd sahə xəstəxanası
    4. Novosaratovka kənd sahə xəstəxanası
    5. Rüstəm Əliyev kənd sahə xəstəxanası
    6. Ağamalı kənd sahə xəstəxanası
    7. Kənd həkim məntəqələri:

 

Arıqdam

İnəkboğan

Arıqıran

Qalakənd

Böyük Qaramurad

Qaraməmmədli

Çalburun

Qoşabulaq

Dəyirmandağ

Nərimankənd

Düz Rəsullu

Novoivanovka

Düzyurd

Samanlıq

Əliismayıllı

Söyüdlü

Fərzalı

Şəkərbəy

Gərgər

 

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Çiçəkli

Qaravəlilər

Arabaçı

Mormor

Ataxal

Moruxlu

Çaldaş

Motudərə

Çobankənd

Nağılar

Daryurd

Parakənd

Dəyəqarabulaq

Pərizamanlı

Əmiraslanlı

Plankənd

Hacıalılar

Poladlı

Hacılar

Soyuqbulaq

Xarxar

Şahdağ

Kiçik Qaramurad

Tərs yer

Zəhmətkənd

 

 

 

  1. Goranboy rayonu üzrə
    1. Goranboy Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Dəliməmmədli şəhər xəstəxanası
    3. Xan Qərvənd kənd sahə xəstəxanası
    4. Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

Düzqışlaq

Qaradağlı

Aşağı Ağcakənd

Qarqucaq

Borsunlu

Qızılhacılı

Boluslu

Muzdurlar

Kəhrizli

Nizami

Faxralı

Səfikürd

Hazırəhmədli

Tap Qaraqoyunlu

Xınalı

Todan

Xoylu

Veyisli

Qaraçinar

Zeyvə

 

 

  1. Kənd və qəsəbə tibb məntəqələri:

 

Alpout

Qırıqlı

Aşağı Ballıqaya

Qurbanzadə

Azad

Quşçular

Bağçakürd

Meşəli

Balakürd

Mənəşli

Bəşirli

Məşədiqaralar

Börü

Nadirkənd

Buzluq

Nərimanlı

Dəyirmanlar

Rus Borisi

Erkeç

Sarov

Eyvazlılar

Sarovlu

Əlirzalı

Səmədabad

Goranlı

Şadılı

Gürzallar

Şəfəq

Kələk

Tatarlı

Qaramusalı

Yeni yol

Qarapirimli

Yəhərçi Qazaxlar

Qarasuçu

Yolqulular

Qazanbulaq

Yolpaq

Qazançı

Yuxarı Ağcakənd

 

 

  1. Göyçay rayonu üzrə
    1. Göyçay Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Stansiyası
    3. Qaraməryəm kənd sahə xəstəxanası
    4. Kənd həkim məntəqələri:

 

Alpout

Qarayazı

Bığır

Qızılağac

Şıxlar

Ləkçılpaq

Çaxırlı

Məlikkənd

Çərəkə

Mırtı

İkinci Ərəbcəbirli

Potu

İnçə

Şəkər

Qarabaqqal

Yeniarx

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Alxasava

Mallı Şıxlı

Alıkənd

Mirzəhüseynli

Aşağı Qaraməryəm

Mollahacılı

Bəydövül

Müskürlü

Cırqurd

Şahsoltanlı

Çayarxı

Şəhadət

Çərəcə

Şəkili

Ərəbşahverdi

Şıxbəy

Hacalıkənd

Türkmən

Hacıağabəyli

Ulaşlı Şıxlı

Xəlitli

Üngütlü

Kürdəmiş

Veysəlli

Kürdşaban

Yalman

Qaraxıdır

Yekəxana

Qaraman

Yenikənd

Qəbələ Müskürlü

 

 

 

  1. Göygöl rayonu üzrə
    1. Göygöl Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Balçılı kənd sahə xəstəxanası
    3. Çaykənd kənd sahə xəstəxanası
    4. Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

Aşıqlı

Mollacəlilli

Çaykənd

Şəhriyar

Hacıməlik

Topalhəsənli

Qızılca

Üçtəpə

Quşqara

Yeni Zod

 

 

  1.  Kənd və qəsəbə tibb məntəqələri:

 

Bəhrambağ

Dozular

Cümşüdlü

Əlimədədli

Danayeri

Gəncə

Göyçəkənd

Pənahlılar

Haçaqaya

Sarısu

Xaqani

Sərkar

Keşkü

Toğanalı

Kərəmli

Tulallar

Qarabulaq

Yalqışlaq

Qırıqlı

Yeni Qızılca

Quşçu

Zurnabad

Nadil

 

 

 

  1. Hacıqabul rayonu üzrə
    1. Hacıqabul Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Birinci Udullu kənd sahə xəstəxanası
    3. Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

Abdulabad

Muğan

Atbulaq

Navahı kənd

Birinci Meyniman

Navahı qəsəbə

Qarasu

Rəncbər

Qubalıbalaoğlan

Talış

 

 

  1.  Kənd və qəsəbə tibb məntəqələri:

 

Ağacanlı

Qızılburun

Birinci Paşalı

Qubalı

Ələtli

Padar

İkinci Udullu

Pirsaat

Kolanı

Şorbaçı

Kürdçü

Tağılı

 

 

  1. Xaçmaz rayonu üzrə
    1. Xaçmaz Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Xudat Şəhər Xəstəxanası
    3. Vərəm Əleyhinə Xəstəxana
    4. Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Stansiyası
    5. Yalama kənd sahə xəstəxanası
    6. Yeni Həyat qəsəbə sahə xəstəxanası
    7. Qusarçay kənd sahə xəstəxanası
    8. Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

Ağyazı Buduq

Köhnə Xaçmaz

Çaykənarı

Köhnə Xudat

Arzu

Qalağan

Aşağı Zeyid

Qaraqurdlu

Çarxı

Qımılqışlaq

Dədəli

Ləcət

Həsənqala

İstisu

Hülövlü

Müşkür

Müzəffəroba

Sayad

Nabran

Uzunoba

Nərəcan

Yergüc

Niyazoba

 

 

 

  1. Kənd tibb məntəqələri:

 

Ağçay

Maqsudkənd

Ağtala

Manafoba

Alıcqışlaq

Mirzəməmmədqışlaq

Bayoba

Mollabürhanlı

Bostançı

Mürşüdoba

Cığatay

Müşfiq

Çiləgir

Palçıqoba

Çılğır

Pərdiqıran

Əhmədoba

Pirquluoba

Gödəkli

Seyidlikəndyeri

Gülalan

Sərkərli

Hacıəlibəy

Sibiroba

Xaspoladoba

Susayqışlaq

İdrisoba

Şollar

Qadaşoba

Tağaroba

Qarabağlı

Tikanoba

Qaracəlli

Ukuroba

Qaracik Zeyid

Üçgünqışlaq

Qaradağ Buduq

Yeni Sudur

Qoçaqqazma

 

 

 

  1. Xocavənd rayonu üzrə
    1. Xocavənd Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Tuğ kənd xəstəxanası
    3. Əmirallar kənd sahə xəstəxanası
    4. Haxullu kənd sahə xəstəxanası
    5. Kənd həkim məntəqələri:

 

Xocavənd

Muğanlı

Qaradağlı

Yeni Xocavənd

 
  1. Kənd tibb məntəqələri:

 

Günəşli

Salakətin

Kuropatkino

 

 

 

  1. Xocalı rayonu üzrə
    1. Xocalı Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Kərkicahan qəsəbə həkim ambulatoriyası
    3. Kənd həkim məntəqələri:

 

Cəmilli

Kosalar

Meşəli

 

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Başkənd

Xocalı

Canhəsən

Qaladərəsi

Cavadlar

Qaragav

Dərələgəz

Yaloba

Həsənabad

 

 

 

  1. Xızı rayonu üzrə
    1. Xızı Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri

 

Altıağac

Sitalçay

Fındığan

Şorabad

Giləzi

Yeni Yaşma

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Ağdərə

Qarabulaq

Baxışlı

Türkoba

Xələnc

 

 

 

  1. İmişli rayonu üzrə
    1. İmişli Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. İmişli Rayon Uşaq Xəstəxanası
    3. Bəhrəmtəpə qəsəbə sahə xəstəxanası
    4. Aranlı kənd sahə xəstəxanası
    5. Muradxanlı kənd sahə xəstəxanası
    6. Sarıxanlı kənd sahə xəstəxanası
    7. Qaradonlu kənd sahə xəstəxanası
    8. Qızılkənd sahə xəstəxanası
    9. Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

Bəhrəmtəpə (Fin şəhərciyi-1)

Qulubəyli

Bəhrəmtəpə (Fin şəhərciyi-2)

Məmmədli

Çaxırlı

Məzrəli

Əliqulular

Mirili

Xəlfəli

Muradalılı

Qaralar

Yalavac

 

 

  1. Kənd tibb məntəqələri:

 

Ağamalılar

Cəfərli

Ağaməmmədli

Əlyetməzli

Allahmədətli

Göbəktala

Bəcirəvan

Göhərli

Bəhrəmtəpə

Hacıalmuradlı

Boşçalılar

Hacırüstəmli

Xoşçobanlı

Nurulu

Xubyarlı

Oruclu

Kürdmahmudlu

Otuziki

Qaragüvəndikli

Ölcələr

Qaraqaşlı

Rəsullu

Məhəmmədli

Şahverdili

Murğuzalılı

Telişli

Mürsəlli

Yuxarı Qaralar

 

 

  1. İsmayıllı rayonu üzrə
    1. İsmayıllı Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. İsmayıllı Rayon Uşaq Poliklinikası
    3. Lahıc qəsəbə sahə xəstəxanası
    4. İvanovka kənd sahə xəstəxanası
    5. Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

Basqal

Quşencə

Hacıhətəmli

Talıstan

Kürdmaşı

Təzəkənd

Qalacıq

Tircan

Qalınçaq

Topçu

Qubaxəlilli

 

 

 

 
  1. Kənd tibb məntəqələri:

 

Aşıqbayramlı

Kürd Eldarbəyli

Yuxarı Cülyan

Qalagah

Çəndahar

Qoşakənd

Diyallı

Mollaisaqlı

Əhən

Pirəbülqasım

Gəndov

Ruşan

Gəraybəyli

Sulut

Gülyan

Sumağallı

Xankəndi

Tağlabiyan

İstisu

Uştal

Keyvəndi

Vəng

Kəlbənd

Zərnava

 

 

 
  1. Kəlbəcər rayonu üzrə
    1. Kəlbəcər Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Uşaq Xəstəxanası
    3. Seyidlər kənd sahə xəstəxanası
    4. Qılınlı kənd sahə xəstəxanası
    5. Zar kənd sahə xəstəxanası
    6.  Zülfüqarlı kənd sahə xəstəxanası
    7.  Başlıbel kənd sahə xəstəxanası
    8.  Əsrik kənd sahə xəstəxanası
    9.  İstibulaq kənd sahə xəstəxanası
    10.  Kənd həkim məntəqələri:

 

Ağcakənd

Qamışlı

Bağlıpəyə

Lev

Böyük İstisu

Mozqaraçanlı

Cəmilli

Nadirxanlı

Çaykənd

Narınclar

Çərəkdar

Orta Şurtan

Daşbulaq

Şaplar

Dəmirçidam

Taxtabaşı

Geşdək

Yanşaq

Günəşli

Zallar

Hacıkənd

Zəylik

Kiçik İstisu

 

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Ağdaban

Güneypəyə

Ağdaş

Xallanlı

Ağqaya

Xoləzək

Ağyataq

İkinci Milli

Günəşqaya

Kəndyeri

Allıkənd

Qalaboynu

Almalıq

Qanlıkənd

Alolar

Quzeyçirkin

Aşağı Ayrım

Məmmədsəfi

Aşağı Xaç

Mərcimək

Aşağı Qaraçanlı

Mozqaraçanlı

Babaşlar

Nəcəfalı

Bağırlı

Otaqlı

Bağırsaq

Sarıdaş

Başkənd

Susuzluq

Bəzirxana

Tatarlar

Birinci Milli

Alıbəyli

Comərd

Tövlədərə

Çəpli

Üçüncü Milli

Çıraq

Yuxarı Ayrım

Çovdar

Yuxarı Vəng

Dalqılınclı

Zağalar

Dərəqışlaq

Zərqulu

Fətallar

 

 

 

  1. Kürdəmir rayonu üzrə
    1. Kürdəmir Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Kürdəmir Rayon Uşaq Xəstəxanası
    3. Mollakənd kənd sahə xəstəxanası
    4. Karrar kənd sahə xəstəxanası
    5. Kənd həkim məntəqələri:

 

Atakişili

Muradxan

Cəyli

Pirili

Ərəb Qubalı

Sığırlı

Xəlsə

Şilyan

Xırdapay

Topalhəsənli

Köhünlü

Yenikənd

Qarasaqqal

 

 

 

  1.  Kənd və qəsəbə tibb məntəqələri:

 

Axtaçı Qarabucaq

Qarabucaq

Axtaçı

Qaraqocalı

Bağman

Qocalı

Beyi

Qoçulu

Böyük Kəngərli

Məhərrəmli

Carlı

Muğanlı

Çərtəyəz

Mürtülü

Çöhranlı

Öyləqulu

Çöl Ərəb

Sovla

Çöl Qubalı

Söyüdlər

Dayıkazımlı

Karrar

Dəyirmanlı

Şahbəyli

Ərəbxana

Şahsevən

Ərşəli

Şıxımlı

Garıs Əyribənd

Şüşün

Xınıslı

Təklə

Qarabucaq

 

 

 

  1. Qəbələ rayonu üzrə
    1. Qəbələ Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Nic qəsəbə sahə xəstəxanası
    3. Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

Bum

Tüntül

Hacıalılı

Vəndam

Mıxlıqovaq

Yeni Dizaxlı

Mirzəbəyli

Yenikənd

Soltannuxa

Zalam

Tikanlı

Zarağan

 
  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Aydınqışlaq

Bayramkoxalı

Bılıx

Qaradeyin

Böyük Əmili

Qəmərvan

Böyük Pirəli

Quşlar

Bunud

Laza

Cığatelli

Mamaylı

Çarxana

Məlikli

Çuxur Qəbələ

Məmmədağalı

Daşca

Nohurqışlaq

Dizaxlı

Savalan

Əmirvan

Seyidqışlaq

Həmzəli

Solquca

Həzrə

Topbağ

Xırxatala

Tövlə

Kiçik Əmili

Uludaş

Kiçik Pirəli

Yemişanlı

Kürd

Zirik

 

 

  1. Qax rayonu üzrə
    1. Qax Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Qax Rayon Uşaq Xəstəxanası
    3. Tasmalı kənd xəstəxanası
    4. Əlibəyli kənd xəstəxanası
    5. Kənd həkim məntəqələri:

 

Almalı

Qaşqaçay

Cəlayir

Qıpçaq

Güllük

Qorağan

İlisu

Ləkit

İngiloy Kötüklü

Zəyəm

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Ağçay

Qum

Aşağı Malax

Ləkit Kötüklü

Çinarlı

Ləkit Malax

Çudulu

Lələli

Dəymədağlı

Marsan

Əmbərçay

Meşəbaş

Əmircan

Oncallı

İbaxlı

Sarıbaş

Qaxbaş

Şıxlar

Qarabaldır

Şotavar

Qaradolaq

Turaclı

Qaratala

Üzümlükənd

Qındırğa

Zərnə

 

 

  1. Qazax rayonu üzrə
    1. Qazax Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Doğum Evi
    3. Uşaq Xəstəxanası
    4. Psixiatriya Xəstəxanası
    5. Kəmərli kənd sahə xəstəxanası
    6. İkinci Şıxlı kənd sahə xəstəxanası
    7. Aşağı Əskipara kənd sahə xəstəxanası
    8. Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Stansiyası
    9. Kənd həkim məntəqələri:

 

Ağköynək

Dəmirçilər

Alpout

Xanlıqlar

Aslanbəyli

Kosalar

Barxudarlı

Qarapapaq

Birinci Şıxlı

Qaymaqlı

Cəfərli

Orta Salahlı

Çaylı

Yuxarı Əskipara

Daş Salahlı

Yuxarı Salahlı

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Abbasbəyli

Hüseynbəyli

Aşağı Salahlı

Xeyrımlı

Bağanıs Ayrım

Bala Çaylı

Bala Cəfərli

Qazaxbəyli

Birinci Şıxlı (Dəmirçili yaşayış sahəsi)

Qızılhacılı

Quşçu Ayrım

Birinci Şıxlı (Omarağalı yaşayış sahəsi)

Məzəm

Sofulu

Canalı

Ürkməzli

Fərəhli

 

 

 

  1. Qobustan rayonu üzrə
    1. Qobustan Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Sündü kənd sahə xəstəxanası
    3. Təklə kənd sahə xəstəxanası
    4. Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

Cəmcəmli

Qurbançı

Cəyirli

Nabur

Ərəbşalbaş

Poladlı

Göydərə

Şıxzahırlı

Xilmilli

Üzümçü

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Cəngi

Dərəkənd

Çelov

Ərəbqədim

Yekəxana

 

 

 

  1. Quba rayonu üzrə
    1. Quba Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Quba Regional Perinatal Mərkəzi
    3. Psixonevroloji Reabilitasiya Mərkəzi
    4. Qonaqkənd qəsəbə sahə xəstəxanası
    5. Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

Alekseyevka

Qəçrəş

Alpan

Qırmızı Qəsəbə

Aşağı Atuc

Püstəqasım

Aşağı Tüləkəran

Rustov

Birinci Nügədi

Rük

Yuxarı Digah

Səbətlər

Hacıhüseynli

Vəlvələ

Xaltan

Vladimirovka

Xınalıq

Zərdabi

İkinci Nügədi

Zərqava

Kunxırt

 

 

 

 
  1.  Kənd və qəsəbə tibb məntəqələri:

 

Adur

Ərməki

Afurca

Ərməkiqışlaq

Ağbil

Əski İqrığ

Amsar

Gədikqışlaq

Amsarqışlaq

Gənclər

Aşağı Xuc

Gəray

Bağbanlı

Güləzi

Barlı

Hacıqaib

Bərğov

Haputlu

Buduq

Xanəgah

Cadarı

Xaruşa

Cağacıq

Xaspolad

Cimi

Xaşı

Çarxaçu

Xınalıq (Bostankeş yaşayış sahəsi)

Çartəpə

Çiçi

Xucbala

Dağlı

İdrisiqışlaq

Dalaqo

İqrığ

Davudoba

İsnov

Dəlləkli

İsnovqışlaq

Digah

İspik

Əlibəyqışlaq

Kələnov

Əlik

Küçeyi

Əliməmmədoba

Küpçal

Küpçalqışlaq

Orta Xuc

Kürkün

Ördüc

Küsnət

Paşaoba

Küsnətqazma

Pirvahid

Qacar Zeyid

Söhüb

Qalayxudat

Susay

Qamqam

Susayqışlaq

Qaraçay

Şuduq

Qarxun

Talabı

Qələdüz

Talabıqışlaq

Qənidərə

Təngəaltı

Qımıl

Tülər

Qımılqışlaq

Utuq

Qorxmazoba

Uzunmeşə

Qrız

Üçgün

Qrızdəhnə

Yalavanc

Mirzəqışlaq

Yenikənd

Möhüc

Yerfi

Muçu

Yuxarı Tüləkəran

Çaydüzü

Zeyid

Nöydün

Zıxır

Nütəh

Zizik

 

 

  1. Qubadlı rayonu üzrə
    1. Qubadlı Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Xanlıq kənd sahə xəstəxanası
    3. Muradxanlı kənd sahə xəstəxanası
    4. Xocahan kənd sahə xəstəxanası
    5. Kənd həkim məntəqələri:

 

Çardaqlı

Qaralar

Çərəli

Mahruzlu

Əliquluuşağı

 

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Aşağı Mollu

Əbilcə

Balasoltanlı

Əfəndilər

Başarat

Əyin

Bəxti

Fərcan

Boyunəkər

Göyərcik

Cibikli

Gürcülü

Çaytumas

Hal

Dəmirçilər

Həmzəli

Diləli Müskanlı

Xələc

Dondarlı

Xəndək

Xocik

Mollabürhan

İşıqlı

Novlu

Kavdadıq

Padar

Qaracallı

Poladlı

Qarağaclı

Sarıyataq

Qaraimanlı

Seytas

Qarakişilər

Soldaş

Qaraqoyunlu

Tarovlu

Qayalı

Tatar

Qəzyan

Teymurmüskanlı

Qilican

Ulaşlı

Qiyaslı

Yenikənd

Mahmudlu

Yuxarı Mollu

Məlikəhmədli

Yusifbəyli

Məmər

Zilanlı

Mərdanlı

Zor

Mirlər

 

 

 

  1. Qusar rayonu üzrə
    1. Qusar Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Samur qəsəbə sahə xəstəxanası
    3. Həzrə kənd sahə xəstəxanası
    4. Kənd həkim məntəqələri:

 

Aşağı Ləgər

Qalacıq

Avaran

Quxuroba

Bala Qusar

Piral

Düztahir

Sudur

Əniq

Şirvanlı

Gədəzeyxur

Urva

Hil

Yasaboba

İmamqulukənd

Yuxarı Qələnxur

Köhnə Xudat

Yuxarı Ləgər

Kuzunqışlaq

 

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Aşağı İmamqulukənd

Əniqoba

Atlıxan

Əvəcük

Avaranqışlaq

Gican

Bədirqala

Gilahoba

Bədişqala

Giriq

Böyük Muruq

Gündüzqala

Caqarqışlaq

Haçatala

Cibir

Həsənqala

Əcəxur

Hiloba

Xuluq

Mucuq

Xuray

Nəcəfkənd

Xürəl

Suvacal

Kufoba

Ukur

Kuzun

Üzdənoba

Qaratoba

Yasab

Quturğan

Yeni Həyat

Laza

Yuxarı Tahircal

Ləcət

Yuxarı Zeyxur

Ləgərqışlaq

Zindanmuruq

 

 

  1. Laçın rayonu üzrə
    1. Laçın Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Uşaq Xəstəxanası
    3. Mığıdərə kənd xəstəxanası
    4. Güləbird kənd xəstəxanası
    5. Təzəkənd kənd xəstəxanası
    6. Pircahan kənd xəstəxanası
    7. Kürdhacı kənd xəstəxanası
    8. Şəlvə kənd xəstəxanası
    9. Qorçu kənd xəstəxanası
    10. Şamkənd kənd xəstəxanası
    11. Mişni kənd xəstəxanası
    12. Alxaslı kənd xəstəxanası
    13. Ağbulaq kənd xəstəxanası
    14. Qarakeçdi kənd xəstəxanası
    15. Minkənd kənd xəstəxanası
    16. Əhmədli kənd xəstəxanası
    17. Bozlu kənd xəstəxanası
    18. Qarıqışlaq kənd xəstəxanası
    19. Kənd həkim məntəqələri:

 

Ağcakənd

Quşçu

Bülüdüz

Malıbəy

Cağazur

Mirik

Cicimli

Oğuldərə

Daşlı

Piçənis

Dəyhan

Səfiyan

Hoçaz

Vağazin

Kamallı

Vəlibəyli

Köhnəkənd

Zabux

Qoşasu

 

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Ağalaruşağı

Ağanus

Sarıbaba

İrçan

Ağcayazı

Kaha

Ağoğlan

Kalafalıq

Alıcan

Katos

Alıqulu

Korcabulaq

Alpout

Qalaça

Arduşlu

Qarabəyli

Aşağı Fərəcan

Qarasaqqal

Avazlar

Qazıdərə

Baldırğanlı

Qılınclı

Bəylik

Qışlaq

Birinci Çorman

Qışlaq

Birinci Qaraçanlı

Qızılca

Birinci Tığik

Qovuşluq

Bozdağan

Qozlu

Bozgüney

Lolabağırlı

Budaqdərə

Malxələf

Bülövlük

Mayıs

Çəmbərəxaç

Mazutlu

Çiraqlı

Məlikpəyə

Danbulaq

Mollalar

Dəyirmanyanı

Nağdalı

Ələkçi

Narışlar

Ərdəşəvi

Nurəddin

Fərraş

Sadınlar

Fətəlipəyə

Seyidlər

Fingə

Soltanlar

Hacıxanlı

Sonasar

Hacılar

Soyuqbulaq

Hacısamlı

Suarası

Haqnəzər

Şeylanlı

Hətəmlər

Tərxanlı

Xaçınyalı

Turşsu-kərəvüz

Xanalılar

Türklər

Xırmanlar

Uludüz

Xumarta

Unannovu

İkinci Çorman

Yuxarı Fərəcan

İkinci Qaraçanlı

Yuxarı Laçın

İkinci Tığik

Zağaltı

İmanlar

Zerti

İpək

 

 

 

  1. Lənkəran rayonu üzrə
    1. Lənkəran Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Lənkəran Şəhər Uşaq Poliklinikası
    3. Psixiatriya Xəstəxanası
    4. Vərəm Əleyhinə Xəstəxana
    5. Narkoloji Xəstəxana
    6. Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Stansiyası
    7. Lənkəran Regional Perinatal Mərkəzi
    8. Liman şəhər xəstəxanası
    9. Şağlaser kənd sahə xəstəxanası
    10.  Şürük kənd sahə xəstəxanası
    11.  Mamusta kənd sahə xəstəxanası
    12.  Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

Aşağı Nüvədi

Kərgəlan

Balıqçılar

Narimanabad

Biləsər

Pambəyi

Boladı

Rvo

Cil

Separadi

Digah

Səpnəkəran

Gəgiran

Sütəmurdov

Gərmətük

Şağlakücə

Girdəni

Şıxakəran

Göyşaban

Şiləvar

Haftoni

Ürgə

Havzova

Vilvan

Hirkan

Viravul

Xanbulan

Viyən

Xolmili

Zövlə

İstisu

 

 

 

  1.  Kənd və qəsəbə tibb məntəqələri:

 

Bala Şürük

Qurumba

Ballabur

Ləj

Bəliton

Lüvəsər

Bürcəli

Moloja

Darquba

Parakənd

Daşdalıqcar

Seyidəkənar

Daştatük

Sinovli

Dıryan

Siyavar

Ələzəpin

Şirinsu

Günəhir

Şovu

Horavenc

Tatoba

Xarxatan

Təngivan

Kənarmeşə

Tuado

Kosalar

Tükəvilə

Köhnə Gəgir

Türkəkəran

Qumbaşı

Türkəncil

Tütəpeştə

Yuxarı Nüvədi

 

 

  1. Lerik rayonu üzrə
    1. Lerik Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Qosmalıan kənd sahə xəstəxanası
    3. Veri kənd sahə xəstəxanası
    4. Çayrud kənd sahə xəstəxanası
    5. Peştətük kənd sahə xəstəxanası
    6. Əliabad kənd sahə xəstəxanası
    7. Züvüc kənd sahə xəstəxanası
    8. Kənd həkim məntəqələri:

 

Barzavu

Nücü

Blaband

Osyodərə

Boykəndil

Piran

Conu

Pirəsora

Dəstər

Siyov

Haftonu

Soru

Hamarat

Şingədulan

Lərmərud

Tikəband

Livədirqə

Vizəzəmin

Nuravud

 

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Ağqışlaq

Hovil

Akuşəpeştə

Xanəgah

Ambu

Xəlifəkənd

Andurma

Kekonu

Babagil

Kələxan

Bibiyani

Kəlvəz

Biləvər

Kıncıvo

Bobla

Kirəvud

Brkandul

Qəvoy

Bülüdül

Qılqılov

Bürsülüm

Qışlaq

Büzeyir

Laman

Camaşəir

Ləkər

Cəngəmiran

Loda

Çeşman

Mastail

Davradibi

Molalan

Dico

Monidigah

Ərdəbilə

Murya

Gəndov

Noda

Günəşli

Nüvədi

Hamarmeşə

Orand

Pirzəkücə

Vistən

Rəzgov

Vov

Rvarud

Yuxarı Bilnə

Şivlə

Zərigümaco

Vılık

 

 

 

  1. Masallı rayonu üzrə
    1. Masallı Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Vərəm Əleyhinə Xəstəxana
    3. Viləş kənd sahə xəstəxanası
    4. Boradigah qəsəbə sahə xəstəxanası
    5. Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

Bədəlan

Qəriblər

Birinci Səmədxanlı

Qızılağac

Birinci Yeddioymaq

Qızılavar

Böyük Xocavar

Qodman

Böyük Kolatan

Mahmudavar

Çaxırlı

Miyanku

Ərkivan

Musakücə

Göyəçöl

Sərçuvar

Güllütəpə

Şərəfə

Həsənli

Təklə

Hişkədərə

Təzə Alvadı

Xıl

Təzəkənd

Xırmandalı

Tüklə

Köhnə Alvadı

Türkoba

Qarğalıq

Yeyənkənd

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Alışanlı

Köhnə Zuvand

Babaser

Kubin

Banbaşı

Kürdəbazlı

Binə Xocavar

Qasımlı

Əhmədli

Qədirli

Əminli

Lürən

Ərəb

Məmmədoba

Hacıtəpə

Öncəqala

Hüseynhacılı

Rüdəkənar

Xanalıyan

Sığdaş

Xəlfələr

Sığıncaq

Kəlbəhüseynli

Şatıroba

Köcəkli

Şıxlar

 

Yolağac

 

 

  1. Mingəçevir şəhəri üzrə
    1. “Mingəçevir Şəhər Mərkəzi Xəstəxanası” publik hüquqi şəxsi
    2. Psixonevroloji dispanser
    3. Narkoloji dispanser

 

  1. Naftalan şəhəri üzrə
    1. Naftalan Şəhər Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Kənd tibb məntəqələri:

 

Qaşaltı

Qasımbəyli

 

 

 
  1. Neftçala rayonu üzrə
    1. Neftçala Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Xol Qaraqaşlı kənd sahə xəstəxanası
    3. Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

1-№li Mayak

Xıllı

Aşağı Qaramanlı

Kürkənd

Aşağı Surra

Qaçaqkənd

Bankə

Qırmızıkənd

Boyat

Tatarməhlə

Cəngan

Yeniqışlaq

Həsənabad

Yuxarı Qaramanlı

Xəzər

 

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Xoltəzəkənd

Sahiloba

Kür Qarabucaq

Şirvanlı

 

 

 
  1. Oğuz rayonu üzrə
    1. Oğuz Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Xaçmaz kənd sahə xəstəxanası
    3. Kənd həkim məntəqələri:

 

Böyük Söyüdlü

Bayan

Bucaq

Qumlaq

Xalxal

Padar

Kərimli

Sincan

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Çaldaş

Qarabulaq

Baş Daşağıl

Mollalı

Baş Daşağıl (Malıx yaşayış sahəsi)

Muxas

Calut

Şirvanlı

Dəymədərə

Tayıflı

Ərmənət

Tərkeş

Filfili

Yaqublu

Xaçmaz (Daşüz yaşayış sahəsi)

Yemişanlı

Xaçmazqışlaq

Zərrab

Qarabaldır

 

 

 

  1. Sumqayıt şəhəri üzrə
    1. Sumqayıt Şəhər Səhiyyə Şöbəsi
    2. 1 nömrəli Şəhər Xəstəxanası
    3. 2 nömrəli Şəhər Xəstəxanası
    4. 3 nömrəli Şəhər Xəstəxanası
    5. Sumqayıt Şəhər Təcili Tibbi Yardım Xəstəxanası
    6. Sumqayıt Şəhər Uşaq Xəstəxanası
    7. Bərpa Müalicə Xəstəxanası
    8. Oftalmoloji Xəstəxana
    9. 1 nömrəli Doğum Evi
    10. 2 nömrəli Doğum Evi
    11. Təcili Tibbi Yardım Stansiyası
    12. Dəri-Zöhrəvi Dispanseri
    13. Vərəm Əleyhinə Dispanser
    14. Ruhi-Əsəb Xəstəlikləri Dispanseri
    15. Rayonlararası Narkoloji Dispanser
    16. 1 nömrəli şəhər poliklinikası
    17. 2 nömrəli şəhər poliklinikası
    18. 3 nömrəli şəhər poliklinikası
    19. “Kimyaçı” poliklinikası
    20. 1 nömrəli uşaq poliklinikası
    21. 2 nömrəli uşaq poliklinikası
    22. 3 nömrəli uşaq poliklinikası
    23. 4 nömrəli uşaq poliklinikası
    24. 5 nömrəli uşaq poliklinikası
    25. Uşaq Stomatoloji poliklinika

 

  1. Saatlı rayonu üzrə
    1. Saatlı Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Fətəlikənd kənd sahə xəstəxanası
    3. Kənd həkim məntəqələri:

 

Azadkənd

Nərimanov

Dədə Qorqud

Nəsimikənd

Nabatkənd

Sarıcalar

Qara Nuru

Sımada

Qıraqlı

Şirinbəyli

Məmmədabad

Varxan

Məzrəli

 

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Bəylər

Orta Muğan

Əbil

Qazanbatan

Əhmədbəyli

Mircəlal

Əliabad

Musalı

Əlisoltanlı

Mustafabəyli

Genişkənd

Novruzlu

Gomuşçu

Potubəyli

Kamallı

Yeni Novruzlu

Qaracalar

 

 

 

  1. Sabirabad rayonu üzrə
    1. Sabirabad Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Vərəm Əleyhinə Xəstəxana
    3. Sabirabad Regional Perinatal Mərkəzi
    4. Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Stansiyası

55.5.   Qəzli kənd sahə xəstəxanası

55.6.  Nizamikənd kənd sahə xəstəxanası

  1. Yaxa Dəllək kənd sahə xəstəxanası
  2. Axtaçı Muğan kənd sahə xəstəxanası
  3. Axısxa (Qaralı) kənd sahə xəstəxanası
  4. Qaratəpə kənd sahə xəstəxanası
  5. Kənd həkim məntəqələri:

 

Azadkənd

Xəlfəli

Bala Həşimxanlı

Qalağayın

Bulduq

Qaraağac

Cavad

Qaragüney

Cəngan

Qaraqaşlı

Çöl Beşdəli

Qaratəpə

Əhmədabad

Qaratuğay

Əliləmbəyli

Qasımbəyli

Həşimxanlı

Quruzma

Məmişlər

Şəhriyar

Moranlı

Şıx Salahlı

Muğan Gəncəli

Ulacalı

Mürsəlli

Yenikənd

Sarxanbəyli

Yolçubəyli

Suqovuşan

Zəngənə

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Axtaçı

Kürkəndi

Balakənd

Qaralar

Balvar

Qaralı

Beşdəli

Qardaşkənd

Bulaqlı

Qəfərli

Çiçəkli

Minbaşı

Çığırğan

Muradbəyli

Çöl Ağaməmmədli

Narlıq

Çöl Dəllək

Nəsimi

Dadaşbəylı

Osmanlı

Əlicanlı

Poladtuğay

Əsədli

Rüstəmli

Əsgərbəyli

Salmanlı

Ətcələr

Surra

Güdəcühür

Şıxlar

Həcıbəbir

Türkədi

Həsənli

Yastıqobu

Xankeçən

Yuxarı Axtaçı

Kovlar

Zalqaraağac

 

 

  1. Salyan rayonu üzrə
    1. Salyan Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Birləşmiş Uşaq Xəstəxanası
    3. Rayonlararası Psixiatriya Xəstəxanası
    4. Rayonlararası Vərəm Əleyhinə Xəstəxana
    5. Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Stansiyası
    6. Qaraçala qəsəbə sahə xəstəxanası
    7. Parça Xələc kənd sahə xəstəxanası
    8. Kənd həkim məntəqələri:

 

Abadkənd

Çuxanlı

Arbatan

Gomuşçu

Aşağı Kürkəndi

Həsənli

Aşağı Noxudlu

Xələc

Babazanlı (yaşayış sahəsi)

Xıdırlı

Birinci Varlı

Kərimbəyli

Boranıkənd

Kür Qaraqaşlı

Kürsəngi

Sarvan

Qarabağlı

Şəkərli

Qızılağac

Şorsulu

Marışlı

Yenikənd

Pambıqkənd

Yolüstü

 

 

  1.  Kənd və qəsəbə tibb məntəqələri:

 

Beştalı

Qardili

Bəydili

Qırx Çıraq

Çadırlı

Quyçu

Dayıkənd

Peyk

Düzənlik

Seyidan

Ərəbqardaşbəyli

Seyidlər

Xocalı

Seyidsadıqlı

Xurşud

Təzəkənd

İkinci Varlı

Yeni Uluxanlı

Kolanı

Yuxarı Noxudlu

Qaraçala

 

 

 

  1. Samux rayonu üzrə
    1. Samux Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Qarayeri qəsəbə sahə xəstəxanası
    3. Poylu kənd sahə xəstəxanası
    4. Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

 

Çobanabdallı

Qovlarsan

İnstitut

Lək

Qaraağaclı

Sərkar

 

 

  1.  Kənd və qəsəbə tibb məntəqələri:

 

Alabaşlı

Qarabağlı

Alıuşağı

Qədili

Aşağı Ağasıbəyli

Qiyaslı

Bağbanlar

Köbər

Burunqovaq

Salahlı

Əhmədbəyli

Sarıqamış

Sarıqaya

Seyidlər

Füzuli

Tatlı

Hacıalılı

Yenikənd

Kəsəmən

Yuxarı Ağasıbəyli

Qaraarx

Zazalı

Qarabağlar

Ziyadlı

 

 

  1. Siyəzən rayonu üzrə
    1. Siyəzən Rayon Mərkəzi Poliklinikası
    2. Kənd həkim məntəqələri:

 

Böyük Həmyə

Yenikənd

Dağ Quşçu

Zarat

Məşrif

 

 

 

 
  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Balaca Həmyə

Qozağacı

Beşdam

Sədan

Eynibulaq

Tuğay

Gilgilçay

Yanıq Ələz

 

 

  1. Şamaxı rayonu üzrə
    1. Şamaxı Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Göylər Dağ kənd sahə xəstəxanası
    3. Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

 

Bağırlı

Quşçu

Birinci Çaylı

Mədrəsə

Çarhan

Məlikçobanlı

Çuxuryurd

Mirikənd

Həmyəli

Muğanlı

Qaleybuğurd

Sabir

Qızmeydan

Şəhriyar

 

 

  1.  Kənd və qəsəbə tibb məntəqələri:

 

Adnalı

Qaravəlli

Böyük Xınıslı

Qonaqkənd

Çıraqlı

Meysəri

Dağ Bağırlı

Məlhəm

Dəmirçi

Mərzəndiyə

Ərçiman

Nüydi

Hacılı

Saqiyan

İkinci Çağan

Şərədil

Kələxana

Talışnuru

Kərkənc

 

 

 

  1. Şəmkir rayonu üzrə
    1. Şəmkir Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Şəmkir Rayon Uşaq Xəstəxanası
    3. Doğum Evi
    4. Vərəm Əleyhinə Xəstəxana
    5. Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Stansiyası
    6. Kür qəsəbə sahə xəstəxanası
    7. Düyərli kənd sahə xəstəxanası
    8. Ağlavaşlı kənd sahə xəstəxanası
    9. Çənlibel kənd sahə xəstəxanası
    10. Çinarlı qəsəbə sahə xəstəxanası
    11. Zəyəm qəsəbə sahə xəstəxanası
    12. Dəllər Cəyir kənd sahə xəstəxanası
    13. Kənd və qəsəbə həkim məntəqələri:

 

Abbaslı

Könüllü (Seyidlər yaşayış sahəsi)

Aşağı Seyfəli

Qapanlı

Aşağı Seyfəli (Aşağı Şıxlı yaşayış sahəsi)

Qaracəmirli

Qılıncbəyli

Aşağı Seyfəli (Kürdlər yaşayış sahəsi)

Mahmudlu

Qədimqala

Aşağı Seyfəli (Sarı Qurbanlı yaşayış sahəsi)

Sabirkənd

Sarıtəpə

Bayramlı

Şiştəpə

Çaparlı

Tatarlı

Dəllər

Təzəkənd

Dəllər Cırdaxan

Yeni Göyçə

Dəllər Daşbulaq

Yeni Həyat

Ələsgərli

Yeniabad

Əliyaqublu

Yuxarı Seyfəli

İrmaşlı

Yuxarı Seyfəli (Hacılar yaşayış sahəsi)

Keçili

Könüllü

Zəyəm Cırdaxan

 

 

  1.  Kənd və qəsəbə tibb məntəqələri:

 

Aşağı Çaykənd

Qaraqoyunlu

Atabəy

Qaralar

Atabəy (Aşağı Atabəy yaşayış sahəsi)

Qaranuy

Qasımalılar

Çaylı

Mehrili

Dağ Cəyir

Məşədihüseynli

Əhmədli

Miskinli

Füzuli

Nərimanlı

Günəşli

Şeidlər

Hacıalılar

Talış

İrmaşlı (Dağ Daşbulaq yaşayış sahəsi)

Təzəkənd

Varlı Həyat

İsgəndərli

Yeniabad

Kamandar

Yuxarı Çaykənd

Qaraqocalı

 

 

 

  1. Şuşa rayonu üzrə
    1. Şuşa Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Böyük Qaladərəsi kənd sahə xəstəxanası
    3. Kənd həkim məntəqələri:

 

Çaykənd

Quşçular

Daşaltı

Malıbəyli

Xanalılar

Turşsu

Xəlfəli

 

 

 

 
  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Allahqulular

Sarıbaba

Göytala

Səfixanlar

Qaybalı

Zarıslı

 

 

  1. Şirvan şəhəri üzrə
    1. Şirvan Şəhər Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Doğum Evi
    3. Birləşmiş Uşaq Xəstəxanası
    4. Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Stansiyası
    5. Hacıqəhrəmanlı qəsəbə həkim məntəqəsi
    6. Bayramlı qəsəbə həkim məntəqəsi

 

  1. Şəki rayonu üzrə
    1. Şəki Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Birləşmiş Uşaq Xəstəxanası
    3. Şəki Regional Perinatal Mərkəzi
    4. Psixiatriya Xəstəxanası
    5. Vərəm Əleyhinə Xəstəxana
    6. Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Stansiyası
    7. Turan qəsəbə sahə xəstəxanası
    8. Aşağı Göynük kənd sahə xəstəxanası
    9. Kiçik Dəhnə kənd sahə xəstəxanası
    10. Kənd həkim məntəqələri:

 

Aşağı Küngüt

Cumakənd

Baş Göynük

İnçə

Baş Layısqı

Kiş

Baş Zəyzid

Qoxmuq

Bideyiz

Oxud

Böyük Dəhnə

Orta Zəyzid

Cəfərabad

Şəki

Cəyirli

 

 

 

  1.  Kənd və qəsəbə tibb məntəqələri:

Aran

Aşağı Layısqı

Aşağı Daşağıl

Aşağı Şabalıd

Aydınbulaq

Fazıl

Babaratma

Göybulaq

Baqqal

İbrahimkənd

Baltalı

İkinci Biləcik

Baş Kəldək

Köbər Zəyzid

Baş Küngüt

Qaradağlı

Baş Şabalıd

Qaratorpaq

Birinci Biləcik

Qayabaşı

Bolludərə

Qırxbulaq

Cumakənd (Palment yaşayış sahəsi)

Qozlubulaq

Qudula

Cunud

Oraban

Çapağan

Sanca

Çayqaraqoyunlu

Suçma

Çələbixan

Şin

Daşbulaq

Şirinbulaq

Daşüz

Şorsu

Dərəcənnət

Təpəcənnət

Əliyar

Zunud

 

 

  1. Tərtər rayonu üzrə
    1. Tərtər Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Tərtər Rayon Uşaq Xəstəxanası
    3. Azad Qaraqoyunlu kənd sahə xəstəxanası
    4. Bəyimsarov kənd sahə xəstəxanası
    5. Kənd həkim məntəqələri:

 

Borsunlu

Yuxarı Qaradağlı

Cəmilli

Qazyan

Evoğlu

Mamırlı

Hacıqərvənd

Sarov

Hüsənli

Seydimli

Xoruzlu

Səhləbad

Qaradağlı

Soyulan

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Bayandur

Kəngərli

Bildirçinli

Köçərli

Buruc

Yuxarı Qapanlı

Dəmirçilər

Qaraağacı

Düyərli

Qaynaq

Ələsgərli

Rəcəbli

Əskipara

Yuxarı Sarıcalı

Güləbatlı

Səhləbad

İlxıçılar

Şıxarx

İsmayılbəyli

Ağkənd

Umudlu

Zolgəran

 

 

  1. Tovuz rayonu üzrə
    1. Tovuz Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Yanıqlı kənd sahə xəstəxanası
    3. Böyük Qışlaq kənd sahə xəstəxanası
    4. Əyyublu kənd sahə xəstəxanası
    5. Qovlar şəhər xəstəxanası
    6. Əsrik Cırdaxan kənd sahə xəstəxanası
    7. Düz Qırıqlı kənd sahə xəstəxanası
    8. Xatınlı kənd sahə xəstəxanası
    9. San Tala kənd sahə xəstəxanası
    10. Kənd həkim məntəqələri:

 

Abulbəyli

Əlibəyli

Ağdam

Əlimərdanlı

Alakol

Hunanlar

Aşağı Quşçu

Xatınlı

Aşağı Öysüzlü

İbrahimhacılı

Azaflı

Kirən

Bozalqanlı

Köhnəqala

Cəlilli

Qaraxanlı

Çatax

Qədirli

Çeşməli

Qəribli

Dondar Quşçu

Mülkülü

Dönük Qırıqlı

Vahidli

Düz Cırdaxan

Yuxarı Öysüzlü

 

 

 
  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Ağacqala

Qaradaş

Ağbaşlar

Qoşa

Aran

Məşədilər

Baqqallı

Məşədivəlilər

Çobansığnaq

Muncuqlu

Əhmədabad

Səfərli

Göyəbaxan

Sofular

Hacıalılı

Şıxheybət

İsakənd

Yoğunbulaq

Koxanəbi

 

 

 

  1. Ucar rayonu üzrə
    1. Ucar Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Ucar Rayon Uşaq Xəstəxanası
    3. Qazıqumlaq kənd sahə xəstəxanası
    4. Bərgüşad kənd sahə xəstəxanası
    5. Kənd həkim məntəqələri:

 

Alpout

Qaradağlı

Boyat

Qazyan

Əlikənd

Lək

Küçəkənd

Müsüslü

Qarabörk

Yuxarı Şilyan

Qaracallı

 

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Alpı

Pirkənd

Bağban

Rəstəcə

Yuxarı Çiyni

Şahlıq

Xələc

Təzə Şilyan

Quləbənd

Türkəci

Məlikballı

 

 

 

  1. Yardımlı rayonu üzrə
    1. Yardımlı Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Bərcan kənd sahə xəstəxanası
    3. Şəfəqli kənd sahə xəstəxanası
    4. Kənd həkim məntəqələri:

 

Alçabulaq

Honuba

Allar

Kürəkçi

Aşağı Astanlı

Ostayır

Avaş

Şiləvəngə

Bozayran

Telavar

Çayüzü

Vərgədüz

Ərus

Yolocaq

Hamarkənd

Zevin

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Arvana

Qaraqaya

Avun

Mirimli

Bürzünbül

Osnakəran

Dağ Üzü

Pirembel

Ərsilə

Porsova

Honuba Şıxlar

Separadi

Horavar

Sırıq

Köryədi

Yeni Abdinli

Qabaqdibi

 

 

 

 
  1. “Yevlax rayon Mərkəzi Xəstəxanası” publik hüquqi şəxsi

 

  1. Zaqatala rayonu üzrə
    1. Zaqatala Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Vərəm Əleyhinə Xəstəxana
    3. Əliabad qəsəbə sahə xəstəxanası
    4. Danaçı kənd sahə xəstəxanası
    5. Yeni Suvagil kənd sahə xəstəxanası
    6. Kənd həkim məntəqələri:

 

Aşağı Tala

Qandax

Bəhmətli

Qımır

Car

Maqov

Çobankol

Mamrux

Danaçı

Mazıx

Üçüncü Tala

Mosul

Dağlı

Muğanlı

Faldarlı

Muxax

Göyəm

Yuxarı Çardaxlar

Gözbarax

Yuxarı Tala

Kebeloba

 

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

Aşağı Çardaxlar

Lahıc

Bazar

Paşan

Cimcimax

Sabunçu

Çökəkoba

Uzunqazmalar

Dardoqqaz

Uzuntala

Ələsgər

Yengiyan

Höytala

Zəyəm

Kəpənəkçi

Zilban

 

 

  1. Zərdab rayonu üzrə
    1. Zərdab Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Körpükənd kənd sahə xəstəxanası
    3. Məlikli kənd sahə xəstəxanası
    4. Əlvənd kənd sahə xəstəxanası
    5. Kənd həkim məntəqələri:

 

Bıçaqçı

Qoruqbağı

Birinci Alıcanlı

Məlikumudlu

Çallı

Məmmədqasımlı

Gəlmə

Şahhüseynli

Kəndəbil

Yarməmmədbağı

Qaravəlli

 

 

 

  1.  Kənd və qəsəbə tibb məntəqələri:

 

Bəyimli

İsaqbağı

Dəkkəoba

Nəzəralılı

Dəli Quşçu

Pərvanlı

Əlibəyli

Sarıqaya

Gödəkqobu

Şəftəhal

Xanməmmədli

Yuxarı Seyidlər

 

 

  1. Zəngilan rayonu üzrə
    1. Zəngilan Rayon Mərkəzi Xəstəxanası
    2. Vənətli kənd sahə xəstəxanası
    3. Şayıflı kənd sahə xəstəxanası
    4. Alıbəyli kənd sahə xəstəxanası
    5. Məmmədbəyli kənd sahə xəstəxanası
    6. Kənd həkim məntəqələri:

 

 

Bartaz

Malatkeşin

Cahangirbəyli

Rəzdərə

Çöpədərə

 

 

 

 

  1.  Kənd tibb məntəqələri:

 

 

 

Ağakişilər

Ağbis

Ağkənd

Qazançı

Aşağı Yeməzli

Qıraq Müşlan

Babaylı

Quyudərə

Baharlı

Orta Yemizli

Birinci Ağalı

Ördəkli

Canbar

Rəbən

Dəlləkli

Sarallı Xəşdab

Əmirxanlı

Sarıl

Genlik

Seyidlər

Hacallı

Sobu

Havalı

Şatarız

Heyvandarlıq

Şəfibəyli

Xumarlı

Şərifan

Xurama

Tatar

İçəri Müşlan

Tiri

İkinci Ağalı

Üçüncü Ağalı

İkinci Alıbəyli

Vejnəli

İsgəndərbəyli

Vəliqulubəyli

Keçikli

Yenikənd

Kolluqışlaq

Yuxarı Yeməzli

Qaradərə

Zəngilan

Qarqulu

Zərnəli

 

 

  1. Təsərrüfathesablı tibb müəssisələri
    1. Mərkəzi Neftçilər Xəstəxanası
    2. TTY Servis xidmətləri
    3. Respublika Xalq Təbabəti Mərkəzi
    4. “Klinik Servis” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti
    5. Bakı şəhər 2 nömrəli təsərrüfathesablı Stomatoloji Poliklinika
    6. Bakı şəhər 7 nömrəli təsərrüfathesablı Stomatoloji Poliklinika
    7. Stomatoloji poliklinikalar:

72.7.1. Beyləqan rayon Stomatoloji Poliklinikası

72.7.2. Cəlilabad rayon Stomatoloji Poliklinikası

72.7.3. Lənkəran rayon Stomatoloji Poliklinikası

72.7.4. Ağcabədi rayon Stomatoloji Poliklinikası

72.7.5. İmişli rayon Stomatoloji Poliklinikası

72.7.6. Qusar rayon Stomatoloji Poliklinikası

72.7.7. Ağdam Stomatoloji Poliklinikası

  1. Gəncə şəhər Təsərrüfathesablı 1 nömrəli Poliklinikası
  2. Gəncə şəhər Təsərrüfathesablı 4 nömrəli Poliklinikası
  3. Gəncə şəhər Təsərrüfathesablı Diaqnostika Mərkəzi
  4. Sumqayıt şəhər Təsərrüfathesablı Tibbi Sanitar Hissəsi
  5. Şuşa Təsərrüfathesablı Poliklinikası

 

 

Digər xəbərlər